ANASAYFA
sünger kırma
REFERANSLAR
BASIN
KIRMA MAKINALARI
KIRMA MODELLER
SHREDDER
KIRILAN URUNLER
AKSESUARLAR
PLASTiK - CAM
KABLO KIRMA
AHSAP AĞAÇ
OTO LASTiK
PET ŞİŞE
PEN BORU
Fimak Site Harita
Catalog
Internet Links
Custom
İLETİSİM
e-mail me


PLASTiK GERi DONUSUM

   
 

PLASTik.JPG
Plastik Geri Dönüşüm Sistemlerimiz 4 Modelden oluşmaktadır. FMK4026-2500 MODELİ SAATTE 200 Kg\h Kapasiteli Küçük Plastiklerin Geri Dönüşümü FMK6040-2500 MODELİ SAATTE 500 Kg\h Kapasiteli Plastik Geri Dönüşüm Tesisi FMK 8050-2500 MODELİ SAATTE 750 Kg\h Kapasiteli Plastik Geri Dönüşüm Tesisi FMK12580-2600 MODELİ SAATTE 1250 Kg\h Kapasiteli Plastik Geri Dönüşüm Tesisi PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİBİ Toplanan Hurda plastikler personel ayıklama platformlarında kendi içeriklerine göre ayrıştıtıldıktan sonra , Kırma makinasına aktarılır.Kırma Makinasında sulu kırılan plastikler ön yıkama havuzuna aktarılarak özgül ağırlık farkıyla ayrıştılan plastikler tekrar bir yıkama havuzuna aktarılarak dahada temizlenmesi sağlandıktan sonra dikey sıkma kurutma sistemine aktarılarak kurutulur ve bigbag çuvallara doldurulur.

Plastik geri dönüşümü, Kullanılmayan hurda niteliği taşıyan bütün plastiklerin tekrardan geri dönüştürülüp , tekrar kullanılabilir hammadde haline getirilmesidir. Bu işlem Plastiklerin kendi içlerindeki türlerine göre ayrıştırılarak gerçekleştirilir. Fimak Plastik Geridönüşümü olarak 30 yıllık Tecrübemiz ile gerek Kırma Makinalarında Gerekse Yıkama Havuzları ve Kurutma Sistemlerimizle Kalitemizi Günden güne arttırarak siz değerli müşterilerimizin beğenisini kazanmış bulunmaktayız


SiSE KIRMA

   
 

SiSE.JPG
BOŞ BİRA ŞİŞELERİ VE PARFÜM ŞİŞELERİ GERİ DÖNÜŞÜM MAKİNASI Günümüz şartlarında bar, restoran ve plajlarda depozitosuz şişeler hacim kapladığından cam geri dönüşümü tesislere ulaşımı zorlaşmıştır.Hacim kaplamasından dolayı nakliye kurtarmamakla beraber çöplükler cam şişelerle dolup taşmaktadır. Fimak olarak yapmış olduğumuz cam şişe hacim indirgeme makinası sayesinde 1 çöp konteynerı boş şişeyi 10 litrelik kovalara sığdırabilmekteyiz.

OTO CAM GERİ DÖNÜŞÜM

 

camgeridonusum.jpg

Oto camlarının temel özelliği, seyahat esnasında araçtaki yolcuların emniyetinin sağlanmasıdır. Olası bir kazada yolcuların veya dışarıdan bazı cisimlerin cama çarpması halinde çarpışma enerjisinin soğurularak azaltılmasını sağlayan lamine camlar, camdan kaynaklanan yaralanmaları önler. Lamine ön camlar, iki cam arasındaki ara tabakanın esnemesi sayesinde hem olası bir kafa darbesini hafifletir hem camın kırılması sonucu oluşan cam parçalarını bir arada tutarak yaralanmaları önler hem de yolcuların ön camdan araç dışına fırlamasını önler. Temperli yan ve arka camlar ise normal kullanımda kapının kapatılmasından kaynaklanan darbelere direnirken, olası bir kaza sırasında kolaylıkla kırılarak yaralanmaya yol açmayacak küçük parçalara ayrılırlar. Ön camların içerisinde bulunan lamineden dolayı geri dönüşümü gerçekleşemiyor ve Çöplüklere yangın çıkarma tehlikesinden dolayı atılamıyordu.Fimak tarafından gelirştirilen Makine sayesinde cam ve içerisindeki lamine ayrıştırılarak tekrar ekonomiye kazandırıldı.